Kokybiškas vaikų auklėjimas dažniausiai nėra įmanomas, jei tėvai nuolat jaučiasi pavargę bei neturintys jėgų. Jei ir jums sunku atrasti laiko poilsiui, čia pateiksime keletą patarimų tėvams, kaip išlaikyti pusiausvyrą bei neperdegti.


Poilsio svarba tėvams

Visų pirmiausia, reikėtų suprasti, kodėl poilsis tėvams yra toks reikalingas. Galima drąsiai teigti, jog jis prisideda prie geros fizinės bei psichinės sveikatos, didesnio energijos lygio. Visa tai yra būtina, auginant vaikus, kadangi jiems reikalinga, jog tėvai būtų laimingi bei energingi, galėtų patenkinti jų emocinius poreikius. Yra pastebėta, jog pailsėję tėvai būna ir kantresni bei tolerantiškesni, kas leidžia vaikams geriau atsiverti, jausti palaikymą bei meilę net ir probleminėse situacijose. Tikėtis, jog įmanoma nuolat bėgti per įvairias dienos užduotis, nesustojant atsikvėpti, bei jaustis gerai, yra gana naivu, kadangi taip besielgdami tėvai greitai perdega – tampa piktesni, ima nervintis dėl įvairių smulkmenų bei jų gyvenimas nusidažo niūriomis spalvomis. Tad, vietoje to reguliariai skirkite laiko sau ir poilsiui – taip galėsite iš naujo pasikrauti geromis emocijomis bei visa kasdienybė atrodys kur kas malonesnė.


Nebijokite pasidalinti darbais ir paprašyti pagalbos

Vienas iš pagrindinių patarimų, kaip galima atrasti laiko sau bei poilsiui – nebijoti pasidalinti namų ruošos darbais su namiškiais ar paprašyti pagalbos iš aplinkos. Dažnai tėvai yra linkę visus darbus prisiimti sau, tačiau kai kada tam tikras namų ruošos užduotis gali būti smagu atlikti ir patiems vaikams. Nebijokite jų paprašyti pagalbos, kadangi tai gali padėti ugdyti tam tikrus tvarkymosi įpročius, savarankiškumą. Jiems puikiai gali tikti tokie darbai kaip stalo serviravimas, skalbinių rūšiavimas ar gėlių laistymas. Taip pat, jei vaikai dar yra mažesni bei jiems reikalingas nuolatinis buvimas kartu, galbūt galite pasikviesti senelius, draugus ar kitus artimus žmones, galinčius kartą per savaitę pabūti kelias valandas kartu su vaiku. Tuo metu skirkite laiko savo mėgstamai veiklai – skaitymui, filmų žiūrėjimui, romantiškai vakarienei restorane ar tiesiog miegui.


Nusistatykite realius lūkesčius

Natūralu, jog tam tikri aspektai pasikeičia, kuomet šeimoje atsiranda vaikas. Vienas iš jų – namų ruoša. Galbūt iki tol jūsų namai visuomet būdavo nepriekaištingai švarūs ir tvarkingi, tačiau nerealu tikėtis to paties ir gimus vaikeliui. Kelkite sau realius reikalavimus ir lūkesčius. Dabar jūsų pagrindinis tikslas turėtų būti suteikti vaikui švarią ir saugią aplinką augti. Tad, pagalvokite, kas iš namų ruošos darbų yra tikrai būtina, o ką galbūt galėtumėte atlikti ir kiek rečiau. Susidarykite darbų, kuriuos reikia atlikti, sąrašą – jis leis atlaisvinti galvoje vietos bei padės lengviau sekti dienos užduotis, susiplanuoti laiko ir poilsiui.


Išnaudokite darželio laiką

Jei jau matote, kad jūsų vaikas yra pasiruošęs lankyti darželį, nepraleiskite šios galimybės ir ją išnaudokite. Darželis vaikui suteikia išties daug. Tai – pirmoji jo socializacijos vieta, kur jis išmoksta žaisti su kitais vaikais, su jais bendrauti. Taip pat darželyje mažylis tampa savarankiškesnis, jis mokosi suprasti save bei įvairių elgesio taktikų. Visa tai labai naudinga vaikui, leidžia jam tobulėti. Visgi, tėveliai, nusprendę leisti vaiką į darželį, taip pat turėtų gerai pasidomėti, kuris iš jų jo vaikui būtų tinkamiausias. Gedimino miesto privatus darželis gali būti puikus pasirinkimas, kadangi čia dirba profesionalūs ir savo darbą mylintys mokytojai, yra puoselėjamos Reggio Emilia, Kimochi ugdymo sistemos, diegiami gamtamokslinio ugdymo principai. Jie padeda vaikui geriau pažinti save ir savo jausmus, tyrinėti, auginti pasitikėjimą savimi bei tobulėti. Tiesa, ne tik vaikams, bet ir tėvams darželis gali būti naudingas, nes kai vaikai yra jame, tėvai gali užsiimti savo norima veikla – ar tai būtų darbas, ar laikas sau.